تحقیق آماده علت گرایش جوانان به مد


در حال بارگذاری
23 بازدید
۵/۰۰۰ تومان
خرید

تحقیق آماده علت گرایش جوانان به مد

مد, مدگرایی, مدگرایی جوانان, گرایش جوانان به مد, علت گرایش جوانان به مد, عوارض مد گرایی, عوارض مد گرایی جوانان, آسیب شناسی مد و مدگرایی جوانان, آسیب های اجتماعی مدگرایی جوانان, علت مدگرایی جوانان, آسیب های شخصیتی در مدگرایی, آثار مدگرایی در جوانان, مد و انحراف شخصیتی جوانان.

بازگشت به صفحه اصلی

فهرست مطالب این تحقیق:

مقدمه. ۳

تعریف مد و مدگرایی.. ۳

گستره‌ى مد. ۳

پوشاک و آرایش، شاخص کالای مد شونده ۴

عوامل و زمینه های مدگرایی.. ۴

مدگرایی و غرب گرایی.. ۴

مد و مدرنیسم.. ۵

عوامل و زمینه های روان شناختی مدگرایی در جوانان.. ۵

نقش تولید کنندگان در اشاعه‌ى مد. ۷

رسانه ها و ترویج مد. ۷

اسلام، مدگرایی و امروزی شدن.. ۷

آسیب شناسی مدگرایی جوانان.. ۸

پیامدهای منفی مدگرایی.. ۸

فرهنگ خودی، اصلی ترین ضابطه‌ى مدگرایی و امروزی شدن.. ۹

نتیجه گیری.. ۹

منابع.. ۱۰

 

قسمت هایی از متن تحقیق آماده علت گرایش جوانان به مد:

مد و مدگرایی پدیده ای است که کمابیش در میان همه‌ى اقشار جامعه وجود دارد، اما دراین میان، جوانان و نوجوانان بیش از دیگران به «مد» اهمیت می دهند و «مدگرا» هستند. امروزه جوانان با گسترش وسایل ارتباط جمعی و فناوری های جدید رایانه ای، ارتباطات گسترده ای با جوامع و فرهنگ های گوناگون یافته اند و موقعیت آنها در شناخت و فهم ارزش ها، باورها و انتخاب هنجارهای مطلوب، پیچیده تر و مشکل تر شده است و چه بسا زمینه های موجود، باعث شده تا جوانان و نوجوانان به رفتارها و هنجارهای متضاد با ارزش های جامعه‌ى خویش رو آورند. یک روز مانتوهای بلند و روز دیگر مانتوهای کوتاه، یک روز آرایش موی سر به سبک آلمانی و روز دیگر موهای بلند واصلاح نشده، زمانی…..

در یک نگاه کلّی و جامع نگر، مدگرایی را می توان ناشی از عوامل و زیر ساخت های تاریخی، اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی و روان شناختی دانست.

ریشه های تاریخی مدگرایی به سال های بسیار دور بر می گردد. با نگاهی به تاریخ ایران، در عصر سلطنت فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه که پای ایرانیان به فرنگ…..

مد و مدگرایی را می توان از جهتی مولود مدرنیسم دانست؛ زیرا مدرنیسم، نگاه نو به عالم و آدم است؛ نگاه و شناختی که برخاسته از زیستن در «اکنون» و گسستن از «گذشته» است و صریحاً با مفهوم سنّت (tradition) در تقابل می افتد. «مدرنیته» که شکل عینیت یافته‌ى فرهنگ مدرن است همراه و همزاد با گذر از گذشته به حال، نوآوری، تجدّد و سلیقه و مد است. از این رو مدرنیته همواره خود را در ستیز و چالش با کهنگی، رکود، قدمت و سنّت……

شرکت های تولیدی از طرق روان سنجی و شناخت روحیات افراد جامعه و با توجه به همین روحیه‌ى نوگرایی و میل به امروزی شدن در جوانان، هر روز، یک فرم شلوار، پیراهن، کفش، کلاه، عینک، آباژور، کاغذ دیواری، گوشی تلفن و… را عرضه می کنند و اندک تغییری از جانب آنها، یک مد جدید می شود و حتّی گاهی برای آن که کالای تولیدی شان زودتر در جامعه مد شود…….

این تحقیق در قالب یک فایل WORD بصورت آماده در ۱۰ صفحه تهیه و مرتب سازی شده که همراه با صفحه اول و فهرست مطالب می باشد و تمامی مباحث مربوط به علل گرایش جوانان به مدگرایی را در بر گرفته است.

سوالات استخدامی آموزش و پرورش

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • شما از طریق نام کاربری و رمز عبوری که برای خود در  نظر گرفته اید می توانید وارد سایت شده و در پنل کابری خود تا مادام العمر فایل های خریداری شده خود را دانلود نمایید.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با واتساپ 09139857239 در ارتباط باشید.